Čtenářské dílny

Přivést děti ke čtení – zkoušíme to, jak se dá :-) V letošním školním roce se o to pokoušíme ve spolupráci se základní školou formou čtenářských dílen.

Princip je jednoduchý – po domluvě s paní učitelkou přijde celá třída do knihovny, kde jsou pro děti připraveny knížky odpovídající věku, rozděleny podle žánrů např. na detektivní, fantasy, dobrodružnou, humornou literaturu… Každé z dětí si vybere tu knihu, která svým námětem, rozsahem, zpracováním odpovídá jeho představám. Vybranou knížku si potom každý žák čte ve škole v rámci hodin čtení. Přibližně po pěti týdnech děti s přečtenou knihou opět navštíví knihovnu, kde se přesvědčíme, zda knihu přečetly a čtenému porozuměly.

Z realizovaných dílen čtvrtých tříd jsou ohlasy dětí kladné, čtený příběh se líbil. Budeme rádi, pokud tento způsob rozvoje čtenářství bude přínosný nejen pro děti, ale i pro paní učitelky, kterým děkujeme za vstřícnost a vždy milou spolupráci. Těšíme se na další třídy.