Spolkla mě knihovna

David by mohl číst neustále – při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie.

Autorka knihy, paní Klára Smolíková, připravila také výstavu - 12 závěsných panelů formátu A2 s komiksy a ilustracemi Vojty Šedy z knihy. Výstava putuje po knihovnách a dalších místech ve dvou identických sadách a je k zapůjčení zdarma. Toho jsme museli využít a výstavu pro naše dětské návštěvníky objednat. Během dubna přišli do knihovny žáci 1. – 6. Tříd naší školy a některých okolních škol. Zkusili si, jak rýt písmena – znaky do hliněných destiček, jak se píše krůtím či husím brkem a vůbec jak šli dějiny psaní a písma po časové ose. Snad to bylo trochu zajímavé i zábavné a třeba se z návštěvníků stanou čtenáři.