Beseda pro děti

Napsal Kateřina Boučková na . Odesláno do Oddělení pro děti

Jako součást Východočeského uměleckého maratonu připravujeme na 16. října pro 8. ročník naší ZŠ beseda s hostem XX. Dnů poezie v Broumově, básnířkou z  Petrohradu, Jekatěrinou Poljanskou a básnířkou a překladatelkou Věrou Kopeckou z nedalekých Křinic.

Kamínek a Toulavý baťoh –

Napsal Kateřina Boučková na . Odesláno do Oddělení pro děti

-oba dva nás provázeli letošním táborem v knihovně. Celý týden byl naplánován tak, abychom s prázdninovou hrou Toulavý baťoh navštívili různá místa, nasbírali co nejvíce razítek (nejlépe 5) a získali pak zaslouženou odměnu. Tak jsme se letos podívali třeba do Teplických skal, kde jsme si zahráli quest „Kudy tudy do skal“, na Ekofarmu Bošina do Vernéřovic nebo na rybník Brodský a do Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci. Dále jsme navštívili CHKO, kde jsme vyslechli povídání o okolní přírodě (děkujeme Ing. Petru Kunovi a Mgr. Petru Köpplovi), pouštěli lodičky, stavěli v lese domečky pro kamínky.

Proč domečky pro kamínky? Protože součástí tábora v knihovně je samozřejmě čtení (možná mi to nebudete věřit, ale některé děti navštěvující knihovnický tábor nerady čtou) a letos nás provázela veselá knížka Kamínek (ve stručnosti – příběh vypráví kamínek, který se řízením osudu dostává na různá místa, do různých domovů, k různým majitelům, hovoří s jinými kameny kamínkovštinou a rád dělá srandy :) ). Každý z nás si hned v pondělí našel „svůj“ kamínek, který ho provázel po celý tábor. A kdo ví, kde se kamínek nachází dnes? Já mám ten svůj v knihovně na poličce a vždycky, když se na něj podívám, vzpomenu si na všechny kamínky a všechny děti, se kterými jsem strávila hezký týden.

Všem dětem, všem kamínkům a mým milým kolegyním Verče a Danče děkuji a budu se těšit zase příští rok…..

Zahájení čtvrtečních odpolední pro děti

Napsal Kateřina Boučková na . Odesláno do Oddělení pro děti

Knihovna zve všechny děti, které rády poslouchají pohádky na pravidelné čtvrteční čtení a tvoření vždy od 16 hodin. První čtení proběhne ve čtvrtek 3. října 2019 v 16 hodin v dětském oddělení knihovny. Určeno předškolákům a začínajícím čtenářům.