Průběh workshopů

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Slovem i obrazem

Knihovna města Police nad Metují spolu s Miejskou Bibliotekou Publicznou im. CK Norwida ve Świdnici realizuje projekt "Slovem i obrazem" spolufinancovaný Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu přeshraniční spolupráce 2014-2020 Interreg V - A Česká republika - Polsko prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Číslo projektu: CZ.11.4.120 / 0.0 / 0.0 / 16_008 / 0001774.

Ve dnech 21. - 24. 3. 2019 proběhly v Polici nad Metují otevřené workshopy pro začínající umělce z oblasti literatury a fotografie z Police nad Metují a Swidnice. Zúčastnili se jich vybraní literáti a fotografové:

Ivana Richterová
Sára Evelína Valášková
Olga Landová
Nikola Zemanová
Květa Vídeňová
Lukáš Rutar

Piotr Kulej
Paweł Buczma
Marek Szulikowski
Mateusz Andrzej Masłowski
Grzegorz Skoczylas
Mariusz Buczma

Venkovní workshopy spočívaly ve vytvoření literárního díla ilustrovaného fotografií a jejich přípravě pro tisk. V průběhu workshopu se konaly dvě přednášky: Piotra Tomczyka - přednášejícího na Státní vysoké škole filmové, televizní a divadelní Leona Schillera v Lodži a Dr. Michała Kacperczyka, který podpořil účastníky při jejich práci svými znalostmi a zkušenostmi. Na grafický design dohlížel pan Adam Strózik.

Výsledné práce z workshopu bude možné vidět na výstavě v rámci prezentace finále mikroprojektu "Slovem i obrazem" v červnu ve Swidnici a v září v Polici n. M.

Fotodokumentaci průběhu si lze prohlédnout zde.
CZ PL EFRR 2019 u