Slovem i obrazem - závěrečná prezentace v Polici nad Metují

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Slovem i obrazem

Knihovna města Police nad Metují spolu s Miejskou Bibliotekou Publicznou im. CK Norwida ve Świdnici realizuje projekt "Slovem i obrazem" spolufinancovaný Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu přeshraniční spolupráce 2014-2020 Interreg V - A Česká republika - Polsko prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Číslo projektu: CZ.11.4.120 / 0.0 / 0.0 / 16_008 / 0001774.

Finále projektu spojené s prezentací knih, které vznikly v rámci soutěže, spolu s vernisáží výstavy plakátů, vzniklých při workshopu, se uskuteční v Polici nad Metují v pátek 6. září od 17 hodin na sále Pellyho domů.

Nejdříve představíme knihy vydané oboujazyčně. Shodou okolností soutěž na obou stranách hranice vyhrály ženy. U nás to byla paní Olga Landová, které vyšla knížka povídek „S vůní jasmínu/Zapach jasminu“. Přijďte si poslechnout ukázku z knihy a rozhovor s autorkou. Snad se dozvíme, kde vzala inspiraci, proč píše povídky, jak se rodí humor i nečekané pointy. Stejně tak představíme knihu paní Justyny Koronkiewicz „A jednak boli/A přece bolí“. Jedná se o ve verších napsaný příběh matky, kterou zavrhla její dcera.

Následovat bude vernisáž výstavy plakátů, které vznikly při společné práci autora textu a fotografa (vždy Čech a Polák) během workshopu, který se konal v polické knihovně v březnu tohoto roku. Pokusíme se jednotlivé autory představit prostřednictvím jejích tvorby.

Na závěr si poslechneme koncert jazzové hudby v podání hudebníka a učitele hudby Bohdana Janeczka a jeho přátel. Pan Janeczek je zároveň tlumočník a překladatel a celým projektem nás coby tlumočník provázel.

Věříme, že celý projekt přispěje k vytváření kulturních vazeb na obou stranách hranice.