Pátrání v červnu

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Sherlockem Holmesem v knihovně

V červnu se vydáme po stopách mykologa a učitele Jana Bezděka, jehož osud byl spojen také s Policí a Polickem. Čas hub se blíží, co tedy víme o jejich velikém znalci Janu Bezděkovi?

V knihovně najdete v regionálním oddělení knihy:

Bezděk, Jan: Houby jedlé a jim podobné jedovaté. 1. díl. A 2. Díl. ; Bezděkovy houby : Kritické studium mykologických publikací Dr.J.Macků ;
Pichl, Miroslav: Sochařské památky Police nad Metují ; Osobnosti Police nad Metují
a článek: Článek Bohumila Kašpara Vzpomínka na českého mykologa Jana Bezděka. In: Broumovsko, r. 1. 1947, č.4, s.1-2.

Další prameny najdete např. v České digitální knihovně. Po zadání hesla Jan Bezděk se najde celá řada článků, ale musíte si dát práci s výběrem těch o „našem“ Janu Bezděkovi a z nich těch, které jsou volně přístupné. Např. to mohou být:

  • V novinách Moravská orlice. r. 56. 1918. Číslo 235. 13. 10. 1918.

Mor orlice canvas u

  • Monografie Vzpomínky na mladá léta. Doplněk výroční zprávy stát. učitelského ústavu v Soběslavi z roku 1927, kde je článek Jar. Mančala: Jan Bezděk na str. 31.

Vzpomínky1 canvas u

Dokumentů se našlo samozřejmě víc. Pro nás jako uživatele je velkou výhodou, že na jednom místě máme dokumenty z více knihoven a některé, jejichž využití nebrání autorský zákon, můžeme přímo číst, i když zdroj, např. článek z Moravské orlice, je fyzicky v Moravské zemské knihovně a Vědecké knihovně v Olomouci.