Pátrání v září

V září se vrátíme ke klasické literatuře. Začíná školní rok a žáci a studenti se v hodinách literatury vracejí ke knížkám a četbě. Dnes již klasiky mohou číst nejen na papíře. Řada knih vyšla jako audioknihy a také pražská Městská knihovna na svých stránkách zveřejňuje v rámci projektů E-knihy klasiků e-knihy, které lze zdarma stáhnout, a tak povinnou četbu získat. Stačí najít stránky Městské knihovny v Praze – www.mlp.cz a na nich jít přes E-kniha do projektů a tam si vybrat z nabídky knih. Třeba povídku šlépěje od Karla Čapka najdeme v jeho díle na adrese www.mlp.cz/karelcapek a dál hledáme knihu Povídky z jedné kapsy a podle obsahu žádanou povídku. Je na adrese https://web2.mlp.cz/koweb/00/04/34/55/33/povidky_z_jedne_kapsy.pdf. To všem pokud si vyberete formát pdf. Ovšem knihovna nabízí možnost prohlížení on-line nebo stažení v různých formátech. Prostě dnešní studenti (a nejen oni) mají bohaté možnosti při získávání literatury. Jen je využít… :)