O galeriích.

Galerie fotografií  využívají vlastní modul pro zobrazování. Po výběru sekce v horní nabídce se zobrazí  jednotlivé kategorie vybrané sekce:  Např.  po výběru sekce "Akce dětského oddělení" se zobrazí náhledy s titulkem "Noc s Andersenem".  Po kliknutí na náhled se zobrazí další náhledy s titulkem pro jednotlivé roky.  A teprve pod těmito náhledy se skrývají jednotlivé galerie.

Galerie jsou zobrazovány pomocí náhledů. Náhled obsahuje zmenšeninu fotografie a dvě ikony

  • Ikona lupa = zvětšení obrázku.
    Po zvětšení obrázku se spustí modul, který umožňuje prohlížení obrázků po jednom, nebo automaticky (jako "SlideShow"  t.j jeden po druhém s časovým odstupem cca 5 sekund). Dvojitá šipka vpravo znamená "o jeden vpřed", vlevo "o jeden vzad". Trojúhelníček znamená spuštění automatického prohlížení, čtvereček je "stop".  Kliknutím na jakoukoliv  miniaturu si přímo vyberete obrázek k zobrazení. K pohybu mezi jednotlivými obrázky lze použít i běžné "pohybovací" klávesy (t. j. šipky vlevo, vpravo, klávesy a a ke spuštění  automatického prohlížení mezerník). Nabídka s ikonami pohybu se objeví po najetí myší do obrázku.

  • Ikona se šipkou = stáhnout obrázek.
    Po kliknutí na tuto ikonu se zobrazí fotografie v původní velikosti s rámečkem obsahujícím "technická data" obrázku a nápovědu k jeho uložení na Váš počítač. Obrázek se pochopitelně stáhne bez tohoto rámečku.


Fotografie v dolní části této stránky jsou určeny k vyzkoušení výše popsaného postupu.


Malá technická poznámka: Z důvodů rychlejšího načítání dat mají fotografie v galeriích  poměrně nízké rozlišení.  Proto z nich nelze pořídit kvaltní "papírové" fotografie. Pokud by někdo potřeboval  z těchto obrázků nechat zpracovat  klasické fotografie může nám napsat e-mail  se zobrazovaným jménem fotografie a pokud se originál fotografie nachází v našich archivech, rádi mu jej pošleme.

Dětské oddělení I
Dětské oddělení I
Dětské oddělení...
Stáhnout obrázek
Dětské oddělení II
Dětské oddělení II
Dětské oddělení...
Stáhnout obrázek
Dětské oddělení - pult
Dětské oddělení - pult
Dětské oddělení...
Stáhnout obrázek
Čítárna
Čítárna
Čítárna
Stáhnout obrázek
Oddělení pro dospělé - pult
Oddělení pro dospělé - pult
Oddělení pro do...
Stáhnout obrázek
 
 
Powered by Phoca Gallery