Vůně jasmínu Olgy Landové

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Polická autorka vydala další knížku povídek, v pořadí již třetí. Kde bere inspiraci, krásně zachytila v doslovu prvotiny její nakladatelka PhDr. Eva Koudelková: „Jsou krajiny, kde hovoří každý kámen, jak říká klasik, ale k tomu, aby se kámen rozmluvil, je zapotřebí někoho, kdo mu dokáže naslouchat. A tato schopnost není dána zdaleka každému. Olga Landová však mezi tyto vyvolené patří.“ Ano umí naslouchat příběhům krajiny a lidí v ní žijících.

Snad tento kraj opravdu rodí zajímavé povídky. Proto knihovna ráda v rámci projektu Slovem i obrazem zajistila vydání knihy. A proto se snažíme knížku představit. Při úvodní prezentaci 6. září jsme slyšeli povídku Beruška v podání pana Jiřího Trnovského. Další povídky našim seniorům výborně představil pan František Pivoňka při výše zmíněném čtení. Ti, kteří slyšeli, snad se mnou budou souhlasit, že to stálo za to.

Ale asi nevíte, že paní Olze Landové vyšly v nakladatelství Čas letos i verše v knize Na konci lásky s ilustracemi polické rodačky Karolíny Šrámkové. Obě knihy najdete ve fondu knihovny.

 

Dali tomu všechno… křest knížky

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Již jsme informovali o křtu drobné knížky příběhů, které sepsala paní Eva Foglarová. Jsou to vzpomínky nejen její, jejího muže, ale také jeho kamarádů myslivců. O obrázky se postaraly Lucie Foglarová a Jitka Šulcová a fotografie dodal Michal Bareš. Jde o laskavé příběhy, které se odehrály tady u nás a jejich hrdiny jsou les, zvířata a lidé, pro které je les součástí života se vším, co k tomu patří. Jak píše autorka v úvodu: „Pro ně byla příroda nejen velká láska, ale i povinnost starat se o ni. (Tohoto odkazu bychom si měli být vědomi!)“

Křest zdárně proběhl. „Kmotr“, kterým se stal předseda Mysliveckého sdružení Koruna pan Pavel Bareš, pokřtil knížku vodou z Julinky a popřál jí šťastnou pouť za čtenáři. Stále si knížku můžete zakoupit buď v Informačním centru v Pellyho domech, nebo u nás v knihovně za 50,- Kč.

Týden knihoven 2019 - 23. ročník (30. 9. – 6. 10.)

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Opět se připojíme k již tradiční knihovnické akci, při kterém máme možnost nabídnout něco ze svých služeb. A protože nám záleží na spokojenosti našich návštěvníků a chceme jim ulehčit cestu do knihovny, nabízíme pro letošní týden AMNESTII pro dlužníky. Každému se stane, že něco zapomene (čas ubíhá tak rychle), ale to není důvod mít obavy z vrácení dlouho půjčených knih. Běhen týdne knihoven budou všichni čtenáři osvobozeni od poplatků za upomínky a věříme, že nám se vrátí řada zatoulaných knih, na které čekají další čtenáři.