Dali tomu všechno… křest knížky

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Již jsme informovali o křtu drobné knížky příběhů, které sepsala paní Eva Foglarová. Jsou to vzpomínky nejen její, jejího muže, ale také jeho kamarádů myslivců. O obrázky se postaraly Lucie Foglarová a Jitka Šulcová a fotografie dodal Michal Bareš. Jde o laskavé příběhy, které se odehrály tady u nás a jejich hrdiny jsou les, zvířata a lidé, pro které je les součástí života se vším, co k tomu patří. Jak píše autorka v úvodu: „Pro ně byla příroda nejen velká láska, ale i povinnost starat se o ni. (Tohoto odkazu bychom si měli být vědomi!)“

Křest zdárně proběhl. „Kmotr“, kterým se stal předseda Mysliveckého sdružení Koruna pan Pavel Bareš, pokřtil knížku vodou z Julinky a popřál jí šťastnou pouť za čtenáři. Stále si knížku můžete zakoupit buď v Informačním centru v Pellyho domech, nebo u nás v knihovně za 50,- Kč.

Týden knihoven 2019 - 23. ročník (30. 9. – 6. 10.)

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Opět se připojíme k již tradiční knihovnické akci, při kterém máme možnost nabídnout něco ze svých služeb. A protože nám záleží na spokojenosti našich návštěvníků a chceme jim ulehčit cestu do knihovny, nabízíme pro letošní týden AMNESTII pro dlužníky. Každému se stane, že něco zapomene (čas ubíhá tak rychle), ale to není důvod mít obavy z vrácení dlouho půjčených knih. Běhen týdne knihoven budou všichni čtenáři osvobozeni od poplatků za upomínky a věříme, že nám se vrátí řada zatoulaných knih, na které čekají další čtenáři.

Dali tomu všechno…

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Čas nám všem ubíhá a na prožitá léta nám zbývají vzpomínky, které vyprávíme při setkáních s přáteli. Ovšem někteří je dokážou zachytit a napsat. To je případ paní Eva Foglarové, která prožila celý život vedle manžela „nimroda“ a les ji tak provázel každý den. Sepsala krátké příběhy – vzpomínky nejen své, svého muže, ale také jeho kamarádů myslivců.

Přinesla do knihovny desky plné příběhů. Vybrali jsme jich 18 a rozhodli se je vydat. O spolupráci jsme požádali CKV Pellyho domy. O obrázky se postaraly Lucie Foglarová a Jitka Šulcová a fotografie dodal Michal Bareš. A nyní se vám chystáme drobnou knížku představit. Nečekejte velkou literaturu, která se stane součástí učebnic. Ne, jsou to laskavé příběhy, které se odehrály tady u nás a jejich hrdiny jsou les, zvířata a lidé, pro které je les součástí života se vším, co k tomu patří. Jak píše autorka v úvodu: „Pro ně byla příroda nejen velká láska, ale i povinnost starat se o ni. (Tohoto odkazu bychom si měli být vědomi!)“

Ke křtu knížky se sejdeme v knihovně v úterý 9. července v 18 hodin. Srdečně zveme všechny zájemce.