Vůně jasmínu Olgy Landové

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Polická autorka vydala další knížku povídek, v pořadí již třetí. Kde bere inspiraci, krásně zachytila v doslovu prvotiny její nakladatelka PhDr. Eva Koudelková: „Jsou krajiny, kde hovoří každý kámen, jak říká klasik, ale k tomu, aby se kámen rozmluvil, je zapotřebí někoho, kdo mu dokáže naslouchat. A tato schopnost není dána zdaleka každému. Olga Landová však mezi tyto vyvolené patří.“ Ano umí naslouchat příběhům krajiny a lidí v ní žijících.

Snad tento kraj opravdu rodí zajímavé povídky. Proto knihovna ráda v rámci projektu Slovem i obrazem zajistila vydání knihy. A proto se snažíme knížku představit. Při úvodní prezentaci 6. září jsme slyšeli povídku Beruška v podání pana Jiřího Trnovského. Další povídky našim seniorům výborně představil pan František Pivoňka při výše zmíněném čtení. Ti, kteří slyšeli, snad se mnou budou souhlasit, že to stálo za to.

Ale asi nevíte, že paní Olze Landové vyšly v nakladatelství Čas letos i verše v knize Na konci lásky s ilustracemi polické rodačky Karolíny Šrámkové. Obě knihy najdete ve fondu knihovny.