Čtení se Senior klubem Ostaš - leden 2020

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Pozvánky

Moudré knihy jsou také nositeli univerzálních morálních hodnot. Stačí je jen číst a načerpat z knih znalosti, poučení, moudrost a pobavení.

A tak vás zveme na cestu za dobrodružstvím, humorem, krásou a pohodou při

Společném čtení se Senior klubem Ostaš.

aneb na procházce povídkovou tvorbou.  Během úterních odpolední si přiblížíme povídkovou tvorbu, povíme si něco o autorech a hlavně si poslechneme povídky v již tradičním podání skvělého interpreta – pana Františka Pivoňky.

Čtení se uskuteční v úterý 7. ledna 2020 od 15 hodin.

Všichni senioři a příznivci knihovny jsou srdečně zváni

Domácí mlékař II

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Pozvánky

Zveme naše čtenáře i příznivce knihovny na druhé setkání s paní Klárou Hadašovou a její knížkou o tom, jak si doma vyrobit tvaroh, máslo, různé druhy sýrů, jak zpracovat doma mléko. Zájem o první knihu způsobil vznik té druhé, ve které prý najdete to, co jste v prvním díle nenašli. Druhý díl knihy přináší v obecné části nové informace a v recepturové části obrovské množství nových receptur. Jen pročítání abecedního seznamu výrobků je čtenářský a labužnický zážitek. Znáte třeba Akawi, Bel Paese, Caciottu, Halloumi, Mahon Menorcu, Sulguni či Urdu a Skutu? A opět najdete recepty pro začátečníky i pro pokročilé a opět se na knize podílela celá rodina.

Zájem o domácí mlékaření autorku přivedl i ke zřízení nových webových stránek

Přijďte 7. listopadu 2019 do dětského oddělení knihovny v 18 hodin.

Vstupné dobrovolné.