Beseda s autory Střediska východočeských spisovatelů

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Pozvánky

Na besedě se nám představí regionální spisovatelé Jana Burčíková Maternová a Antonín Šlechta jako autoři prózy a autorka poezie Věra Kopecká.

Jana Burčíková Maternová - lektorka cizích jazyků, prozaička, překladatelka z němčiny a pedagožka. Žije v Novém Městě nad Metují a je autorkou již 7 knih. Svou první knihu pod názvem Jeden život, jedna šance? vydala též jako e-knihu.

Antonín Šlechta žije v Úpici. Publikuje ve sbornících východočeského střediska obce spisovatelů a bulletinu Kruh. V příbězích prvotiny 7 pádů smrti vstupujeme do osudů a prožitků obyčejných lidí v Úpici, malém městě v předhůří Krkonoš a Jestřebích hor, v době pouťových oslav. Hlavní postavy povídek jsou konfrontovány se smrtí z různých úhlů pohledů. Kniha Pod zemí je plná „všedně nevšedních“ příběhů, které se mohou stát komukoliv z nás. Přesto jsou natolik originální, že nenudí. Nahlíží do osudů vodárenských dělníků a jejich svérázného způsobu vnímání života, světa a lidí v něm.

Věra Kopecká - básnířka, fotografka, ilustrátorka, vydavatelka a překladatelka poezie žije v nedalekých Křinicích. Je pořadatelkou Dnů poezie v Broumově.

Sejdeme se v dětském oddělení knihovny 18. listopadu 2019 v 18 hodin.

Vstupné dobrovolné.