Praktické odkazy

Vybrané odkazy pro praktické použití

Počet zobrazení
Titulek Počet zobrazení
Odkaz Jízní řády

Jízdní řády autobusů, vlaků, MHD a pod.

Odkaz Předpověď počasí

Předpověď počasí - server METEOPRESS

Odkaz Telefonní seznam

Telefonní seznam - Zlaté stránky

Odkaz Služba 1188

Vyhledávání telefonních čísel službou 1188

Odkaz Formuláře on-line

Různé druhy formulářů pro podání na úřadech...

Formuláře PDF je možné pouze prohlížet a tisknout, vyplňovat se musejí ručně.

Přímé vyplňování na počítači umožňují formuláře ve formátu FFW.

Formuláře FFW rovněž graficky odpovídají originálním předlohám. Vyplňují se přímo na počítači, tisknout lze samotné vyplnění přímo do originálních tiskopisů nebo kompletní formuláře na čisté listy. Kolonky obsahují předdefinované výpočty a automaticky duplikují vícenásobně vyplňované údaje, např. adresáta na složenkách. Mezi další možnosti formátu FFW patří hromadné vyplňování a tisk údajů z databází (např. Access, Excel) a uživatelská tvorba libovolných vlastních formulářů s podporou výpočtů, obrázků nebo čárkových kódů. Je možné i přímé vyplňování do naskenované předlohy.

Pro práci s formuláři FFW je určen původní český program FormFiller. Veškeré informace a zkušební verzi programu zdarma najdete na adrese www.ff.cz.

Odkaz Web pro seniory

Prostor, kde senioři přicházejí ke slovu - a rozhodně mají co říci.
"Šedesát procent pravidelných návštěvníků těchto stránek prý přestane pravidleně používat televizi."

Odkaz Seznam antikvariátů

Hledáte starší vydání nějaké knihy? Pak tento odkaz může pomoci. Tato stránka obsahuje nejen seznma českých antikvariátů, ale umožňuje vyhledání titulu "z jednoho místa", takže máte možnost vybírat z několika nabídek. Případně i odeslat poptávku na požadovaný titul

Odkaz Mobilní aplikace Smart Katalog 2 (prohlížení on-line katalogu)

Odkaz na stažení mobilní aplikace pro váše zařízení se systémem Android (2.3.3 a vyšší), která umožňuje prohlížení on-line katalogu knihoven provozujících knihovní program Clavius.

Lze vyhledávat ve dvou knihovnách, které si nastavíte.