Na tomto místě se nacházejí knihy, které nejsou úplně »horké« novinky, ale jsou podle našeho názoru něčím zajímavé. Každý měsíc pracovnice oddělení pro dospělé, paní Dáša připravuje výběr knih, který je zveřejňován v Polickém měsíčníku a zároveň si ho můžete najít i na našich stránkách.

Seznam novinek zařazených v minulých dnech najdete zde.

Výběr květen 2021

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

FRINDT, Miroslav: Hanina hvězda
Poválečný příběh osmnáctileté Hany, která se vrací do rodného Dolného Kubína z Osvětimi. Celou Oravu sevřela zima s mrazy, sněhem i fujavicemi. Zasněžený Dolný Kubín se pomalu chystá na první poválečné Vánoce. Na svátky se však netěší každý: do rodného města se z Osvětimi vrací osmnáctiletá Hana, nikdo ji nevítá, setkává se s nedůvěrou, nenávistí a zlobou. Jen málokdo věří vyprávění, co vězni v táborech museli vytrpět.

BUCCI, Andra: My, holčičky z Osvětimi : příběh dívek, které přežily holocaust
Sestry vzpomínají na hrůzy, které zažily: zimu, hlad, strašidelné hromady mrtvol, letmé návštěvy mámy, vyhublé tak, že ji nemohly poznat. Při vyprávění svého příběhu s obtížemi hledají slova a kladou si mimo jiné i otázku: Jak to, že jsme přežily, proč zrovna my?

Výběr duben 2021

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Katalpa, Jakuba: Zuzanin dech
Román české autorky je dramatickou výpovědí o koncentračních táborech i o proměnách malého města a lidských charakterů během protektorátu a krátce po něm.

Klimentová, Daria: Život na špičkách
Životní příběh Darii Klimentové, naší nejvýznamnější baletky světového měřítka. Bohatě prokládáno fotografiemi z baletčina života.

Výběr březen 2021

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Svobodová, Iveta: Misionář
Detektivní román se zkušeným detektivem Lubošem Neumannem. Ten je sice už na odpočinku, přesto se připlete k případu, který ho celý profesní život pronásledoval.

Motejlek, Pavel: Temné duše
Příběh o válečníkovi, trpaslících a lidské honbě za mocí. Román inspirovaný RPG hrami, jmenovitě hrou Dark Souls.