Nabídka knih - duben 2019

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Kmenta, Jaroslav: Český špion Erwin van Haarlem.
Autentický příběh muže, který strávil 17 let v zahraničí pod cizí identitou a 13 let patřil k nejtajnějším špionům Československa ve Velké Británii.

Hála, Bohuslav: Dvě ofensivy.
Paměti z bojů v jižním Tyrolsku a na Soči (1916-1917). Český voják rakouské armády ve svých vzpomínkách zachycuje průběh bojů na italské frontě v letech 1916-1917.

Lakosil, Jan: Šumava 1938.
Dokumentární fotografie zachycují průběh obsazení Šumavy německou armádou na podzim 1938.

Murakami, Haruki: Komturova smrt.
Jeden z nejvýznamnějších současných japonských autorů se představuje rozsáhlou románovou freskou, do níž zakomponoval magický příběh portrétisty, jemuž se v jediném okamžiku zbortí dosavadní životní jistoty.

Kadishová, Rachel: Váha inkoustu.
Román americké židovské autorky o dvou ženách z různých staletí, které pojí láska k vědění a odvaha bojovat za naplnění svého životního poslání.

Paasilinna, Arto: Chraň nás Pánbůh před Finem.
I Pánbůh někdy potřebuje dovolenou, aby si odpočinul nejen od ďábla a jeho zlotřilých intrik, ale také od nevděčného a neustále válčícího lidstva. Zástupcem se dočasně stane finský jeřábník Pirjeri Ryynänen… Skvělý humoristický román přináší zamyšlení nad světem, v němž dobro a zlo občas nabývají nečekaných podob.

Bandžuch, Tomáš: Dlouhý krok do tmy.
Historický kriminální román, jehož děj je zasazen do Podkrkonoší na přelomu října a listopadu 1918. Československá republika právě vzniká. To ale neznamená, že nedochází ke zločinům.

Hindráková, Hana: Nezlomný.
Román české spisovatelky, odehrávající se v africké Keni, přináší skutečný příběh plný bolesti, strachu, vzdoru a odhodlání.

Šichtařová, Markéta: Ukradený syn.
Skutečný příběh ženy, která poté, co byla umístěna v psychiatrické léčebně, bojuje o svého syna.

Tudor, C. J.: Kříďák.
Anglický thriller o dětské hře s křídami, ze které se záhy stane noční můra.

Dáša Ducháčová