Nabídka knih - červen 2019

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Cílek, Václav: Žulové krajiny středních Čech.
Tato kniha chce upozornit na pozoruhodné, ale přehlížené krajiny zejména na rozhraní středních a jižních Čech, pro které jsou typické skupiny rozptýlených žulových balvanů. 

Nekola, Martin: Rudolf Kopecký: Vzpomínky starého novináře.
Autobiografické vzpomínky novináře a překladatele Rudolfa Kopeckého, který se netajil odmítavým postojem k Edvardu Benešovi. Přináší zase jiný, unikátní úhel pohledu na moderní československé dějiny.

Mareš, Jaroslav: Největší záhady kriminalistiky.
Publikace se věnuje našim nejznámějším nevyřešeným kriminálním případům 20. století, které se povětšinou dostaly do povědomí široké veřejnosti i filmovým zpracováním.

Follett, Ken: Ohnivý sloup.
Třetí část rozsáhlé historické fresky nás opět zavádí do anglického městečka Kingsbridge, tentokrát do 16. století.

Vaas, Rüdiger: Prostě Hawking!
Fascinující objevy a myšlenky geniálního vědce v knize plné vtipných ilustrací.

King, Stephen: Růženky.
Román spojující v sobě prvky hororu, sci-fi a fantasy popisuje svět, ve kterém ženy kvůli záhadné nemoci upadají do spánku a ten, kdo se je pokusí probudit, pak musí čelit vražednému šílenství.

Zdeněk Svěrák: Strážce nádrže.
Formou dopisů popsané životní peripetie bývalého venkovského učitele a nyní strážce nádrže - s vtipem a nadhledem ryze svěrákovským.

Schirach, Ferdinanf von: Vina.
Soubor patnácti povídek německého právníka a spisovatele zkoumá především z různých úhlů pohledu míru lidské viny, která se projevuje jako důsledek krizových situací a událostí.

Kondo, Marie: Žít s radostí - ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu.
Proslulá japonská autorka, která svým Zázračným úklidem strhla bezpočet lidi k tomu, aby si uspořádali veškerý majetek, napsala pokračování své slavné knížky.

May, Peter: Zpětný ráz.
Další část z volné detektivní série, v níž bývalý forenzní biolog Enzo Macleod řeší sedm let starou vraždu geniálního gastronomického odborníka.

Dáša Ducháčová