Nabídka knih - září 2019

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Kaplan, Karel: Politický proces s Miladou Horákovou a spol. – komentované dokumenty.
Autor rozkrývá historii soudního procesu, jehož výsledkem byly čtyři justiční vraždy, na nichž se podílely komunistická strana, bezpečnost, justice i tehdejší hromadné sdělovací prostředky.

Bernieres, Louis de: Prach, který se snáší ze snů.
Román z Anglie z počátku minulého století. Začíná smrtí královny Viktorie, pokračuje obdobím první světové války a končí poválečným obdobím. Jeho protagonisté se musí vyrovnat s tragickými událostmi války, ale přesto jdou dál a začínají znovu žít.

Cílek, Václav: Evropa, náš domov.
Hledání evropské duše ve skalách, mezi stromy i lidmi. Publikace se věnuje vývoji a historii Evropy a Evropanů.

Kotek, Marcel: Sklizeň vlčích máků.
Faktografický příběh Bohuslava Slezy, záložního poručíka, přímého účastníka národního boje za osvobození a blízkého spolupracovníka Obrany národa.

Loubiere, Sophie: Chlapec s kamínky.
Francouzský psychologický thriller o babičce, která se snaží ze všech sil pomoci podivnému chlapci ze sousedství, jehož existenci policie i sociálka popírají.

Hlavinková, Lucie: Apatykář.
Historický detektivní román z období roku 1908, kdy se mladý farmaceut František vydává vykonávat svou lékárenskou praxi do prostředí městečka Štramberk.

Bowen, Rhys: Panství Farleigh.
Historický společenský román americké autorky z doby druhé světové války, kdy Velká Británie musela čelit i nebezpečí pocházejícímu z vlastních řad.

Ravatnová, Agnes: Ptačí tribunál.
Psychologický román o soužití dvou osamělých lidí, vzájemně skrývajících svá tajemství.

Garner, James Finn: Politicky korektní pohádky na dobrou noc.
Humorné převyprávění známých pohádek, které se spíše než kulturně zastaralým stereotypům obsaženým v jejich původních verzích vysmívá samotnému fenoménu politické korektnosti.

Janda, Martin: Pro dnešek a pro příště zavřeno - příběh ze Sudet.
Vyprávění z prostředí Sudet o přátelství, lásce a komplikovaných vztazích Němců a Čechů, se kterými zásadně pohnuly tragické dějinné události druhé světové války.

Benešová, Monika: Moje pacifická hřebenovka.
Vzpomínky mladé Češky, která sama zdolala jednu z nejtěžších pěších tras na světě.

Jonasson, Jonas: Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět.
Alan Karlsson si se svým přítelem Juliem užívá bezstarostný život v luxusním hotelu na Bali. A právě, když se začínají nudit, rozhodnou se na počest Alanových narozenin uspořádat si výlet horkovzdušným balónem…

Dáša Ducháčová