Databáze Konzultant

Hledáte rychlý způsob vyhledávání v právních předpisech?
Chcete mít okamžitý přehled o aktuálních změnách?
Potřebujete pomoci se smlouvou či najít platný tiskopis?

Představujeme Vám Konzultanta – elektronickou databázi právních předpisů!

Přijďte si ji vyzkoušet již dnes do naší knihovny.

Knihovna v rámci rozšiřování nabídky služeb zakoupila licenci na Elektronická knihovnu právních předpisů Konzultant. Ta je tematicky rozdělená do jednotlivých právních okruhů (modulů).

Databáze právního informačního systému Konzultant zahrnuje běžně přístupné zákony a další právní normy zobrazené v časové rovině od původního až po aktuální znění. Kromě těchto právních předpisů obsahuje i judikáty (soudní rozhodnutí) z daňové a účetní oblasti. Nemalou součástí jsou také vzory smluv a podání jež jsou zpracovány na základě platných právních předpisů, s nimiž jsou propojeny po-mocí aktivních odkazů. Vzory smluv a podání lze následně upravovat podle skutečných potřeb.

Předpisy i moduly jsou navzájem propojeny barevně zvýrazněnými hypertextovými odkazy a citacemi, které jsou nadefinovány na konkrétní místo a umožňují tak práci s právními normami ve všech souvislostech.

Právní systém umožňuje fulltextové vyhledávání dle klíčových slov. V knihovně je databáze přístupná na jednom z počítačů a návštěvníci do ní mají přístup po zadaní hesla, které jim poskytně služba u výpůjčního pultu.

Věříme, že tato databáze bude pro naše čtenáře přínosem.