Pichl, Miroslav

Je to již 5 let, co odešel místní amatérský historik. Ač amatér, jeho práce jsou na profesionální úrovni a my si velmi ceníme, že všechny práce, které vydal, máme v knihovně. Také město na něho nezapomíná a na jeho webových stránkách v tomto článku.

Zdroje:

Databáze Studijní vědecké knihovny v Hradci Králové, Autoritní báze - Pichl, Miroslav

Zdroje v naší knihovně:

Jenková, Ida: Mirek Pichl odešel! - In: Polický měsíčník. - Č. 4 (201604), s. 1.
     Barták, Jan: Za Miroslavem Pichlem. - In: Rodným krajem. - Č. 53 (2016), s. 59
     Franze, Karel: Ztráta pro regionální vlastivědu. - In: Broumovské noviny. - Č. 5 (201605), s. 42.
    Meier, Jan: Broumovsko a Policko literární. - Vyd. 1. - Liberec : Bor, 2016. - 252 s., il. : fot.

V knihovně najdete všechna díla, která napsal a která vyšla tiskem. Je to celkem 8 titulů (podle data vydání):

• 2003 - Hostince v Polici nad Metují : stručná historie pohostinství všeobecně, historie polických hostinců a jejich hostinských, o budovách hostinců a jejich dalších obyvatelích, historie polických pivovarů, o polických výrobcích kořalky a jejich výčepech

• 2003 - Stručná historie Police nad Metují

• 2003 - Historické počátky města Police nad Metují : 750. výročí první písemné zmínky

• 2004 - Police nad Metují v datech : stručný přehled událostí let 993 – 2003

• 2009 - Sochařské památky Police nad Metují ; Osobnosti Police nad Metují

• 2010 - Hvězda v Broumovských stěnách : historie v datech a obrazech (spoluautor František Janeček)

• 2015 - Listování v polických kronikách

• 2015 - Police nad Metují – dějiny města a regionu v běhu let : 2 CD