Joanna Zagner - Kolat

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Bez kategorie

Joanna Zagner - Kolat v projektu Literární inspiraceNarodila se a žije ve Wroclawi. Studovala na Fakultě grafiky a malířství Akademie výtvarných umění v Lodži. Ilustruje dětské knihy, komiksy a příběhy, mimo jiné, od takových autorů jako W. Chotomska, J. Papuzinska, L. J. Kern nebo B. Ostrowicka. Zrealizovala ve spolupráci s Ministerstvem kultury řadu vzdělávacích knih "Dydko a ..." a vizuální rozvržení pro dětský vzdělávací portál Polska www.kula.gov.pl.   Spolupracuje s časopisy pro děti jako „Bluszczyk”, „Świerszczyk”, nebo  „Miś”.

 Získala řadu ocenění, např. hlavní cenu médií Trendy a KTR za projekt vzdělávacího portálu pro děti. Uskutečnila stovky autorských seminářů a setkání pro děti v Polsku a svými obrázky se podílela na řadě výstav v Polsku i v zahraničí.

V Polici n. M. máme štěstí, že se s paní Zagner-Kolat díky svidnické knihovně nepotkáváme poprvé. Naše děti se už účastnily workshopu ve swidnické knihovně, jehož výstupem byl papírový vláček s pohádkovými postavami (dojel i do naší knihovny). A ještě máme v živé paměti společný projekt Literární inspirace, jehož dospělými aktérkami byli spisovatelka knih pro děti Beata Ostrowická a ilustrátorka Joanna Zagner Kolat (na obrázku).

Výstup tohoto projektu – dětmi vytvořená knížka „Anička a Antek na stopě ztracených figurek“ je součástí našeho knižního fondu v dětském oddělení.