Prázdninové vycházky - Alois Jirásek a Policko

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Dosp-novinky

Dovolte nám pozvat vás na procházku naším městem ve společnosti knih spisovatele Aloise Jiráska.

V srpnu si připomeneme 171. výročí narození našeho významného spisovatele a zároveň rodáka z nedalekého Hronova. Ale i Police byla inspiračním zdrojem jeho knížek.

Vydejte se tedy na vycházku, během které si připomenete místa v Polici a na Policku, která jsou spjata jak s jeho životem tak i dílem.

Pomocí následujícího QR kódu, nebo následného odkazu si stáhněte textového průvodce  touto procházkou - průvodce lze po stažení vytisknout a na něm vyobrazené QR kódy snímat pomocí čtečky QR kodů mobilního telefonu a objevovat obrázky staré Police, nebo úryvky textů souvisejících s navštívenými místy. Po načtení průvodce a jeho zobrazení na mobilním telefonu se "utajený" obsah ukáže po "kliknutí" na patřičný QR zobrazený na obrazovce.

QR A Jirasek

Přejeme šťastnou cestu.

Výstava Devět malých zahradníků

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Dosp-novinky

Rok ve školní zahradě aneb výstava ilustrací ke knize pro malé i velké milovníky zahrady.

V knize Kláry Smolíkové s obrázky od Vojtěcha Šedy se setkáte s mravencem Mírou. Spolu s ním se vypravíte mezi děti do školky na školní zahradu. V téhle školce se paní kuchařka domluvila s dětmi, že se postarají o zahradu, aby měla z čeho vařit obědy a chystat svačinky.

Autorka ke knize připravila výstavní soubor tvořený 14 závěsnými deskami formátu A2 zachycujícími proměny školní zahrady měsíc po měsíci s velkoformátovými veselými ilustracemi Vojtěcha Šedy.

U nás jsme ji doplnili otázkami na každý měsíc z knihy. Zkuste si alespoň některé zodpovědět a přiblížit se tím životu na zahradě.

Výstava je přístupná na chodbě před knihovnou během července a srpna 2022.

Prázdninové vycházky - Poznej svoji krajinu

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Dosp-novinky

V letním čase trávíme více času venku. Knihovna vám chce nabídnout inspiraci k procházkám po Polici a okolí.

Projekt  Poznej svou krajinu

Tento projekt přináší interaktivního průvodce po zaniklé části Vambeřické cesty. Zkuste se aktivně zapojit a vyluštit zadané otázky. Zároveň poznáte možná trochu pozapomenutá místa Policka.

Obsahuje úvodní video a podklady pro vaše putování ve formátu pdf k vytisknutí (lze použí i QR níže).

Šťastnou cestu.

QR PDF TO PDF FIN m