Představení knihy Resurrecturis autora Jana Hamerského

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Dosp-novinky

Novinář Jan Hamerský a příležitostný hudebník vydává literární debut Resurrecturis, fantaskní novela s autobiografickými prvky, se odehrává v pevnostním městě Josefově.

Fantaskní příběh vyhořelého nekromanta sepsal Jan Hamerský ke konci téměř tříletého období, které strávil ve východočeské Jaroměři. Název knihy, Resurrecturis, odkazuje na hřbitov v sousedním Josefově a autor si vedle svých vlastních vzpomínek pohrává i s místními dějinami, jak je sepsali písmáci Josef Duška (1840–1915) a Antonín Hoffmeister (1877–1953). Novelu obohacenou o osm autorských linorytů Hamerský vydává vlastním nákladem.

Dětského oddělení knihovny ve čtvrtek 13. července 2023 od 18 hodin.

Výstava Studenti fotografují

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Dosp-novinky

Na chodbě před knihovnou bude po dobu prázdnin od 3. 7. do 31. 8. 2023 instalována zajímavá výstava fotografií.

Jejich autory jsou žáci Střední průmyslové školy Otty Wichterleho z Velkého Poříčí, konkrétně žáci oborů Grafický design a Reprodukční grafik. V rámci předmětu Fotografie navštěvují nejen zajímavá místa, ale učí se fotografie upravovat a zkouší různé techniky.

Výstava Charlotta Garrigue Masaryková

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Dosp-novinky

Na chodbě před knihovnou bude v květnu instalována výstava věnovaná životu Charlotty G. Masarykové 

Charlotta Garrigue Masaryková (20. listopadu 1850 - 13. května 1923) byla nejen americkou manželkou prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a matkou jejich dětí. Byla to také žena, která svými pevnými postoji, pronikavým intelektem a nezávislým duchem byla příkladem pro další generace žen. Pět plakátů je věnováno životu Charlotty G. Masarykové, čtyři plakáty jejím dětem (Alici, Herbertovi, Janovi a Olze), poslední plakát připomíná některé památky věnované CHGM a přináší výběr literatury o ní.

Výstavu zpracovala paní Květa Hartmanová.