Kladsko ve vzpomínkách časů

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Regionální literatura

Fond regionální literatury se opět rozrostl. Tentokrát jsou jeho přírůstkem dva díly knihy Kladsko ve vzpomínkách časů. Autorem i vydavatelem je mladý muž Lukáš Šida, se kterým se můžete setkat v prodejně Elektrospotřebiče Servis Černý na polickém Masarykově náměstí, kde také byla kniha výhradně v prodeji.

Nad knihou zajásá nejedno srdce milovníka starých pohlednic. Je plná historických pohlednic a fotografií, které jsou abecedně řazeny podle jmen obcí a měst z Kladského pomezí. Autor řadu pohlednic restauroval, upravil jas, zaostřil či opravil poškozené části. Snímky jsou tak dobře čitelné. Jsou řazené od nejstarších po nejmladší a následně ty bez datace. Zachycují tak vývoj dané obce v čase. Kniha se může stát dobrým startem ke studiu historie našeho regionu.

Eliška Pohnerová: Hladoví

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Regionální literatura

Ne, není Eliška Pohnerová hladová a ani nehladoví. Jen se nám narodila nová regionální autorka. Právě jí vyšla její prvotina – sci-fi a katastrofický román Hladoví. Samozřejmě jsme knihu zakoupili a čeká na první čtenáře. Také ji zařadíme do regionálního oddělení, aby výtisk zůstal zachován i pro čtenáře budoucí.

            Slavnostní křest knihy chystáme s autorkou na letošní říjen. Přesný termín oznámíme na webových stránkách knihovny a na plakátech.

Neboj se vrátit domů

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Regionální literatura

 

Marie Svatošová v rozhovoru s Alešem Palánem. Tato kniha byla představena návštěvníkům podvečera, který proběhl v Pellyho domech 8. listopadu 2018. Během rozhovoru v knize paní Svatošová prozradila hodně ze svého života, ale i hodně ze svých názorů. Představuje se jako žena, pro niž je práce ve zdravotnictví především práce s pacientem a pro pacienta. A na to navazuje i její obrovské dílo při zakládání hospicového hnutí v naší republice. Oporou i celoživotním smyslem pro ni je její křesťanské přesvědčení, díky němuž vše zvládala a zvládá. A, že jí k tomu nechybí humor, se můžete přesvědčit při čtení knihy. S autorčiným věnováním se stala součástí regionálního fondu.

Myslím, že účastníci podvečera se mnou budou souhlasit, když napíši s tichým obdivem: Díky paní Svatošová.