Autorský večer - Na slzy nezbyl čas

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Stalo se v knihovně

V pondělí 13. dubna proběhl autorský večer Blanky Faltové, na kterém představila svou novou knihu Na slzy nezbyl čas.

Jde o román určený ženám, ale třeba zaujme i některého čtenáře. Hlavní hrdinkou je současná žena středních let, která to nemá v životě jednoduché. Ve vzpomínkách čtenáři představuje svůj život, šťastné manželství, dvě dcery a také hrůzný zážitek, kdy ji při porodu zemřelo očekávané miminko, syn Jakoubek. V současnosti pracuje v domově pro seniory. Zápletka je napínavá, jde o motiv pomsty.

Příjemně překvapuje důvěrná znalost prostředí, psychologie obyvatel domova. Pro nás je kniha o to zajímavější, že její hrdinka žije v Polici nad Metují a pracuje ve Starkově.

Určitě knížka stojí za přečtení a zakoupili jsme ji do fondu knihovny. Škoda, že tak málo posluchačů si přišlo poslechnout vyprávění o tom, jak a kde hledala autorka inspiraci a jak hledala cestu k vydání knihy.