Výlety do historie automatizační techniky

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Stalo se v knihovně

20. listopadu mi v mailové poště přistál dopis z Kladna. Jeho autor – ing. Jindřich Hubka v něm psal: letos jsem uspořádal svoje zápisy o historii automatizační techniky a doplnil je o vlastní vzpomínky do textu v příloze, který je určen spíše pro mladší čtenáře.  Napadlo mne Vám napsat a nabídnout text v PDF anebo po konverzi jako e-knihu do fondu knihovny darem. Případné čtenáře by mohla zaujmout zmínka o žakárských tkalcovských strojích dříve v našem kraji dost rozšířených. V přiloženém souboru příslušný odstavec začíná na straně 117.

Rádi jsme dar přijali a kniha – text v PDF je k dispozici návštěvníkům knihovny. Není to první dar pro naši knihovnu. Již v létě nám manželé Hubkovi poslali jak elektronicky tak papírově zpracovaný slovník regionálních pojmů Tak jsme mluvili. V něm se snažili připomenout hovorové výrazy běžné v letech 1930 – 1980 na Náchodsku, Hronovsku a Policku, tedy v místech spjatých s jejich životem. Také tento slovník je v knihovně k dispozici. Za oba texty autorům děkujeme.